افتتاح اولین آزمایشگاه فضایی مدارس در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امیرکبیر

//افتتاح اولین آزمایشگاه فضایی مدارس در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امیرکبیر

آزمایشگاه فضایی مدارس در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امیرکبیر شهر تهران افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، آزمایشگاه فضایی مدارس در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امیرکبیر شهر تهران افتتاح شد. در این مراسم که با حضور دکتر منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش برگزار شد، عبدالرسول عمادی با اشاره به اینکه ۷۰۰پژوهش سرا در کشور وجود دارند که به رشد و توسعه ادارات کل آموزش‌وپرورش کمک می‌کند؛ اظهار کرد: فضا برای بشر همیشه دارای جاذبه بوده است. پژوهش‌سرای فضایی برای دانش‌آموزان حائز اهمیت است، در پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی و حتی مدارس تلسکوپ‌هایی برای رصد اجرام آسمانی داریم و این نشان از جریان و هیجان قابل توجه در دانش‌آموزان برای توجه به نجوم است و ما در این زمینه پشت سر دانش‌آموزان هستیم.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، شایان ذکر است، این آزمایشگاه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری فضایی و آزمایشگاه تحقیقات فضایی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی ایجادشده است.
منبع خبر: ایسنا

2019-02-02T13:04:22+00:00

Contact Info

Space Research Laboratory, Aerospace Engineering Faculty, K. N. Toosi University of Technology, Daneshgah Blvd., Ehsan Exit, East Zeynoddin Highway, Tehran, Iran

Phone: +98 21 77334133

Fax: +98 21 73064234

Web: Spacerl

Recent Posts